coe
12 بهمن 1401 - 15:21

۱۱۱۶ فرصت اشتغال‌زایی در حوزه تولید و صنعت اردبیل ایجاد می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۱۱۶ نفر با بهره‌برداری از ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی که در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد در دستور کار قرار گرفته است.

رامین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراردبیل اظهار داشت: بهره‌برداری از 30 واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل مبنای کار قرار گرفته که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و به همین منظور 15 میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها اختصاص خواهد یافت که زمینه ایجاد فرصت‌ها و اشتغال‌زایی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی برای یک هزار و 116 نفر با بهره‌برداری از 30 واحد تولیدی و صنعتی که در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: بهره‌برداری از عمده این طرح‌ها برای رونق اقتصادی مناطق مختلف استان به عنوان یکی از اولویت‌های مهم و اساسی مطرح بوده و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام یابد تا بتوانیم رونق اقتصاد و اشتغال استان را شاهد باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: فراهم‌سازی شرایط مناسب برای جوانان و ایجاد بسترهای تحول‌زا در حوزه صنعت و معدن در استان بسیار مهم و اساسی است و نباید از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ شود چرا که این موضوع در حال حاضر برای ما دارای اولویت محسوب می‌شود.

صادقی اظهار کرد: اردبیل 25 درصد آب بسته‌بندی کشور را تولید می‌کند که با راه‌اندازی مجموعه‌های جدید چندین واحد آب معدنی در شهرک تخصصی نیر به چرخه فعالیت بازمی‌گردند و درصدد هستیم با تقویت تولید عناصر فلزی نسبت به فعال‌سازی معادن آهن و تامین مواد اولیه محصولات تولیدی استان گام‌های اساسی برداریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: نظارت بر اکتشاف و توسعه صنایع فرآوری در بخش معدنی با توجه به اینکه در استان نیز پهنه‌های متعددی شناسایی شده باید مورد توجه واقع شود تا شاهد راه‌اندازی مجموعه‌های فرآوری معادن در استان با ظرفیت همه‌جانبه باشیم.

انتهای پیام/140/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1013033