coe
12 بهمن 1401 - 14:43

نقش پررنگ فرهنگیان و دانش‌آموزان در پیروزی انقلاب

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: فرهنگیان و دانش‌آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش پررنگ و چشم‌گیری داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز چهارشنبه در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه شاهد مهر خرم آباد، ۱۲ بهمن را روز سرنوشت ساز ملت ایران دانست و اظهار داشت: در آن روزهای پرالتهاب سال ۱۳۵۷، از طرفی میلیون‌ها عاشق و دلبسته امام خمینی (ره) منتظر ورود ایشان به کشور بودند و طرف دیگر سردمداران رژیم پهلوی در صدد بودند که به محض ورود امام او را به شهادت برساند و یا حتی المقدور از ورود او جلوگیری کنند، که امام خمینی (ره) با تکیه بر توکل و ایمان به خدا، شجاعت و درایت و حکمت خویش به میهن بازگشت و امیدها را در دل مردم زنده کرد.

وی، به نقش دانش آموزان و فرهنگیان در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و افزود: همه اقشار در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند ولی نقش فرهنگیان و به ویژه دانش آموزان در آن دوران بسیار پررنگ و چشمگیر بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان، تصریح کرد: اینکه زنگ انقلاب همه ساله در مدارس به صدا در می‌آید به این معناست که دانش آموزان در آینده کشور و پیشرفت آن تأثیرگذار هستند و باید همه به این مهم واقف باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012917