coe
12 بهمن 1401 - 09:45

امیرعبداللهیان: ایران از هر اقدامی که در راستای امنیت منطقه آفریقا است حمایت می‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس جمهور موریتانی گفت: «از تلاش‌های سازنده و ارزشمند رئیس جمهور محترم موریتانی در پیگیری ابتکار عمل مبارزه با تروریسم و امنیت پایدار در صحرای غربی تشکر می‌کنم.»

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه که در سفری رسمی در موریتانی به سر می‌برد با "محمد ولد غزوانی"، رئیس جمهور موریتانی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار در خصوص توسعه روابط دو جانبه، حوزه های مختلف روابط خصوصا بخش‌های فناوری ‌، فرهنگی، اقتصادی، تجاری و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با رئیس جمهور موریتانی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

امیرعبداللهیان  در این دیدار از ابتکار عمل و تلاش‌های رئیس جمهور موریتانی برای برقراری صلح، ثبات و مبارزه با تروریسم در منطقه صحرای آفریقا قدردانی کرد و سلام رئیس جمهور اسلامی ایران را به رئیس جمهور موریتانی ابلاغ کرد.

حسین امیرعبداللهیان , قاره آفریقا , کشور موریتانی ,

بررسی مسائل مهم منطقه‌ای از جمله حمایت از مردم و آرمان فلسطین و توسعه روابط میان کشورهای اسلامی و برگزاری نشست وزرای امور خارجه در نواکشوت در اسفند ماه سال‌جاری از دیگر محورهای مورد تبادل نظر در این دیدار بود.

محمد ولد غزوانی رئیس جمهور موریتانی نیز با ابلاغ سلام گرم خود به رئیسی، روابط تهران نواکشوت را تاریخی و متین خواند. 

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی‌ایران در مبارزه با تروریسم  و با تاکید بر دستاوردهای صنعتی و علمی و فناوری در ایران، توسعه مناسبات دو کشور را مورد تصریح قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان بعد از این دیدار در جمع خبرنگاران درباره رایزنی‌های انجام شده گفت: گفتگوهای بسیار مهم و سازنده‌ای با رئیس جمهور موریتانی داشتم. من سلام گرم جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم ایران را به رئیس جمهور محترم موریتانی رساندم و همچنین فرصتی فراهم شد تا در خصوص موضوعات متنوع دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از نزدیک با جناب آقای رئیس جمهور در پایتخت موریتانی، کشور زیبا و دوست آشنا بشنوم.

وی همچنین ادامه داد: با استفاده از فرصت از تلاش‌های سازنده و ارزشمند رئیس جمهور محترم موریتانی در پیگیری ابتکار عمل مبارزه با تروریسم و امنیت پایدار در صحرای غربی تشکر می‌کنم و از جمله مواردی بود که مورد توجه جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان افزود: ایران خود در خط مقدم مبارزه با تروریسم است و از هر اقدامی که به ثبات و امنیت منطقه قاره آفریقا در رسیدن به جهان امن و آرام کمک می‌کند، حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1011952